fbpx

„Tajemnice Gryzmołkowa – Duch z fabryki krówek”

„Tajemnice Gryzmołkowa – Duch z fabryki krówek”

Recenzji książki Kapitana Nauki „Tajemnice Gryzmołkowa – Duch z fabryki krówek” powstało już chyba tysiące. Jest to jednak książka warta tak dużej uwagi i takiego nagłośnienia jakie dostała. Nie mam w swoich planach recenzji przeczytanych książek, bez względu czy to tematyka dla dzieci czy dla dorosłych, jednak ta zasługuje na kolejne tysiąc recenzji. Pozytywnych opinii i przeczytania przez ogromną ilość dzieci.

Nie chce opowiadać o czym jest książka, ponieważ przeczytanie streszczenia zawartości jak dla mnie odbiera całą radość z czytania. Jedyne co mogę powiedzieć to to że „Tajemnice Gryzmołkowa” skrywa w sobie magię, pozwoli nam razem z trójką dzieci rozwiązać zagadki oraz odkryje przed nami nieznane stworzenia.

Tajemnice Gryzmołkowa są napisane tak lekkim językiem, że bez problemów przerobiłam prawie 200 stronicową książkę z sześciolatką w pięć dni. Na koniec bardzo chętnie odzwierciedlała zagadki z książki w codziennej zabawie. Sama jako osoba dorosła chętnie wracałam do książki, by w końcu rozwikłać wszystkie zagadki i znaleźć tajemniczy „D.O.D”

Październik jest Międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) ustanowiło jeden dzień października a w 2008 cały miesiąc. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W sobotę 5 października w 1761 bibliotekach odbyła się „Noc bibliotek” pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Ogólnopolska akcja ma na celu zachęcić dużych i małych do korzystania z zasobów bibliotek.

W naszej bibliotece były zorganizowane warsztaty z ilustratorką książek dziecięcych Joanną Rusinek z których osobiście jestem zachwycona. Cudowne podejście do dzieci, ogromna pasja, wiedza i doświadczenie sprawiło, że dzieci chłonęły wiedzę przez zabawę przez cały czas.

Podzielcie się opinią czy wy korzystacie z miejskich bibliotek i jakie książki przeczytaliście ostatnio ze swoim dzieckiem ? 🙂

Back To Top