fbpx

Prokrastynacja czyli jak ruszyć z miejsca.

Prokrastynacja

Prokrastynacja czyli jak ruszyć z miejsca.

Na początek o tym czym ta prokrastynacja jest. Jak dla mnie to zwyczajne lenistwo. „Niechcemisie” wchodzą do akcji i atakują z każdej strony. Ociężałe niedźwiedzie siadają na nas i nie pozwalają nam się ruszyć. Prokrastynacja to po prostu odkładanie wszystkie na „później” lub „kiedyś”. Ociąganie się z wykonaniem zadania lub szukanie wymówek, żeby tylko nie zrobić tego co potrzeba.

Może to dotyczyć każdego aspektu życia. W większości przypadków kobiety skarżą się, że odkładają pracę na drugi plan ponieważ w domu zawsze jest tak dużo do zrobienia. Moja ciekawostka jest taka, że ja uciekam w pracę ponieważ… Nie cierpię zmywania. gary potrafią mi się piętrzyć, że aż wstyd kogoś zaprosić. A wiadomo, że im więcej do zrobienia tym bardziej się nie chce. I tym bardziej uciekamy od zrobienia tego co nieuniknione. I to jest właśnie ten pierwszy krok. Uświadom sobie, że jest to NIEUNIKNIONE. Nie ma takiej magicznej siły, która wykona to za Ciebie. Nie stanie się cud. Harry Potter nie machnie czarodziejską różdżką i nie sprawi, że zadanie się wykona. Służby też nie posiadasz.

Przychodzi ten dzień kiedy chcesz by prokrastynacja przestała rządzić Twoim życiem. Bierzesz kalendarz, planujesz milion zadań, bo przecież czas się wziąć do pracy. A potem co ? No właśnie… A potem lista „to do” wydaje się być masakratorem. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawianie sobie maksymalnie 3 ważnych zadań dziennie. Po czym nadać im priorytety. Jeden musi mieć ten najwyższy priorytet, że musisz go zrobić. Postaraj się w planie dnia umieścić to zadanie jak najwcześniej, by wykonać w pierwszej kolejności. Dwa to te którymi zajmiesz się później.

Na koniec popracuj nad wiarą w swoje słowa. Jeżeli do tej pory, zaczynałaś coś i nie kończyłaś, przestań powielać ten schemat. Przerwij ten „dzień świstaka” i zacznij od nowa. Uwierz że Ty też dasz radę, skoro inni mogą. Pomoże Ci w tym również nadanie zadaniu wartości. Uświadom sobie, co Ci da wykonanie zadania. Niby najprostsze a czasami najtrudniejsze. Co mi da zmycie naczyń ? Będę miała czysto w kuchni, jeżeli będę chciała zjeść będę miała w czym, jeśli wpadną znajomi nie będzie wstydu góry naczyń, uniknę zagrożeń zdrowia typu pleśń, w domu nie będzie unosił się niesympatyczny zapach. Każde z zadań rozpracuj w ten sposób

I zacznij działać.

Aby umilić sobie czas przeznaczony na zadanie, które nie wymagają od Ciebie intensywnego myślenia możesz słuchać podcastów. Zapraszam do moich ulubionych podcasterów. Mogą być nagrane w formie monologu, w którym autor bardziej szczegółowo omawia jakiś temat. Mogą to być również wywiady z gośćmi. Najważniejsze, że jest to nagrane w formie audio czyli pliku do posłuchania.

Michał Wawrzyniak vel Kołcz Majk – Zawsze i wszędzie możesz wszystko „Kołcz”, mistrz, mentor, guru. Człowiek orkiestra. Doświadczony, życiowo i zawodowo. Bezkompromisowy, szczery do bólu, naga prawda bez ściemy. Biznes, życie, kasa. Dla tego Pana nie ma tematów tabu. Magdalena Pawłowska – Marketing MasterClass „Wywiady z TOP’owymi przedsiębiorcami i marketingowe wskazówki”. Mega dawka wiedzy, rozpoznawalny akcent i kojący głos. Cała Magdalena. Ola Budzyńska – Podcast Pani Swojego Czasu Zarządzanie sobą w czasie ? Prowadzenie biznesu online ? Matka, żona, przyjaciółka, szefowa. I to wszystko w jednej kobiecie. I to szalone zaraźliwe podejście do świata. Michał Szafrański – Więcej niż oszczędzanie pieniędzy Tego Pana ciężko nie znać. Chyba że jesteś mega bogaty. Wtedy Jego rady nie są Ci potrzebne. Natomiast jeśli kasa to Twój słaby punkt. Polecam. Ariadna Wiczling – Po nitce Ariadny Jak prowadzić biznes, jak zdobywać i utrzymać klientów, jak nie stracić kreatywności, jak znaleźć czas wolny w śród natłoku pracy. Te i inne odpowiedzi znajdziesz właśnie w tych podcastach. Marek Jankowski – Mała Wielka Firma podcast dla wszystkich przedsiębiorców prowadzony już ok 10 lat. Ilość tematów poruszonych nieskończona.

Połącz przyjemne z pożytecznym i znajdź swój sposób na prokrastynację.

Back To Top