fbpx

Moje najlepsze inwestycje 2019 roku.

Moje najlepsze inwestycje 2019 roku.

Często inwestycje kojarzą nam się z wydawaniem dużej ilości pieniędzy, a po ich zainwestowaniu liczymy na zarobek z ich obrotu. Czasem jednak dobre inwestycje to zwrot w postaci uczuć i chwil.

Rodzinna wycieczka

Uwielbiam ten czas który możemy spędzać wspólnie. Latem odwiedziliśmy całą ferajną Dino Park w Kołacinku. Nie jest wielki, jednak ma kilka atrakcji. Oprócz dinozaurów można odwiedzić krainę bajek i posłuchać kilku znanych opowieści oraz jedną, której raczej nikt z nas nie zna.

Czas tylko dla siebie

Wyjść sama ze sobą na kawę ? Dlaczego nie ? Uwielbiam ten czas spędzony sama ze sobą, z ulubioną kawą, książką lub własnymi myślami. Warto jest wyjść samej ze sobą na randkę czy spacer. Zajrzeć w głąb siebie i posłuchać swojej podświadomości.

Karta do biblioteki

W zasadzie mam ją od kilku lat ale dopiero w tym roku doceniłam zasoby miejskiej biblioteki i zaczęłam korzystać nie tylko z części dla dzieci ale i tej dla dorosłych. Odkryłam, że oprócz wypożyczania książek biblioteki oferują zajęcia dla dzieci i młodzieży, które fajnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci. Bo przecież biblioteka nie musi być nudna.

Zajęcia poza lekcyjne dla dziecka

Moja córa w tym roku poszła do zerówki. Mam więc nadzieję, że to nie za wcześnie. Zdecydowałam się bowiem na zajęcia z baletu o których mała wspominała już od zeszłego roku. Zajęcia odbywają się w miejskim ośrodku kultury więc w brew pozorom takie inwestycje nie obciążają mocno mojego domowego budżetu.

Próbowanie nowości

Próbowanie nowych smaków ? Raczej jestem otwarta na innowacje z potraw które już dobrze znam, jednak próbowanie kuchni której jeszcze nigdy nie miałam okazji spróbować to dla mnie ciężki temat. Bardzo długo zajęło mi nim przekonałam się do spróbowania klasycznego i przez wiele osób zachwalanego… Sushi. Tak, tak… Możecie się śmiać, że w takim wieku jeszcze nie próbowałam, ale nie miałam odwagi. I jak się w efekcie ostatecznym okazało… Nie wiele straciłam. Mieliśmy dużo śmiechu i zabawy, ja jednak wiem, że więcej tam nie wrócę.

Profesjonalnie dobrana bielizna.

Zazwyczaj było mi bardzo szkoda wydawać duże pieniądze na bieliznę. Jednak niedawno z ciekawości udałam się do sklepu, w którym ekspedientka była po odpowiednich szkoleniach i mogła nazwać się brafitterką. Zmierzyła, popatrzyła, i strzałem w dziesiątkę dobrała mi taki model, w którym nawet mnie podoba się własny biust. Większość życia miałam z tego powodu kompleksy. Jednak zakładając dobrze dobrany stanik po pierwsze zyskujemy na pewności siebie, po drugie dbamy o swoje zdrowie. Zyskałam też +10 do samoakceptacji.

Przypadkowa promocja

Jedyna typowo materialna inwestycja. W jednej z sieci sklepów poszukując butów dla Zuzanny, trafiłam na damskie szpilki w małych rozmiarach w bardzo promocyjnych cenach, do tego okazało się, że wyprzedażowe buty łączą się z promocją dla klubowiczów i 5 par butów wartych kilka set złotych zakupiłam za ok 50 zł. Oczywiście uściślając buty dla Zuzanny też kupiłam.

Back To Top