fbpx

Kiedy jest dobry czas na zmiany i co Cie wciąż powstrzymuje

Kiedy jest dobry czas na zmiany i co Cie wciąż powstrzymuje

Kiedy jest dobry czas na zmiany ? To pytanie często męczy każdego człowieka. Coś nam nie pasuje w życiu. Przeszkadza. Denerwuje. Martwi. Zastanawiasz się czy, lepsza stabilna sytuacja, niż nowe nie pewne ? Czy jednak lepiej się męczyć a żyć bezpiecznie, a może warto jednak czasami skoczyć na głęboką wodę ? Kiedy uznać że to ten moment ?

Pierwsza podstawowa zasada to taka by pamiętać, że nasze życie należy do nas. Mamy je jedno. Nikt inny za nas go nie przeżyje. Nie warto tracić go na coś co nam nie pasuje tylko dlatego że… No właśnie ? Że co ? Nie znajduje żadnego realnego wyjaśnienia dlaczego warto męczyć się w jakimkolwiek nie wygodnym układzie bo i tak on nigdy nie ma sensu. Na końcu, okaże się, że jedyne co osiągnęliśmy tkwiąc w czymś beznadziejnym to marny finish. Frustracja. Zszargane nerwy. Rozstrój żołądka. Poczucie porażki, beznadziei. Totalny brak satysfakcji z własnego życia.

Dlaczego ludzie tak często odpuszczają ?

Sentymenty. To częsty problem dlaczego nie robimy kroku na przód. Przyzwyczajamy się: do miejsc, do ludzi, do stabilności, do monotonii. Do zwyczajnej nudnej wygody. Czasami jednak to wszystko może kosztować zbyt wiele. Pomyśl o tym, czy ważne jest dla Ciebie Twoje życie i satysfakcja z tego jak je przeżywasz, czy totalna stagnacja i stabilizacja chociaż przytłaczająca to jednak z pewnym jutrem. Zastanów się też, czy masz sto procent gwarancji, że to jutro jest pewne.

Strach. Kolejny punkt przez który ludzie nie chcą zmian. Ja jednak zapamiętałam jedno ważne zdanie „Bój się a rób”. Nie pamiętam niestety kto był jego autorem. Wiem natomiast, że strach może być dla nas paliwem napędowym. Może pchać do przodu, jeżeli tylko zrobimy ten jeden mały krok i nauczymy się zmieniać strach w siłę do walki. Nie ma ludzi, którzy niczego się nie boją. Nie czuj się w tym samotnie.

Brak wiary. Szczególnie we własne możliwości. Hamulec życiowy, silnie działający w naszej podświadomości. Boimy się, że nie damy rady. Boimy się, jeżeli czegoś nie umiemy, czy damy radę się nauczyć. Zastanawiamy się „co ludzie powiedzą”. Pamietaj jedno. Nikt tak mocno nie uwierzy w Ciebie jak Ty sam. Jeżeli Ty nie dasz sobie szansy, nikt na siłę nie będzie Ci jej dawał.

Czas na zmiany jest kiedy ? Zawsze. Jeżeli tylko nie uszczęśliwia Cię Twoja obecna sytuacja usiądź na spokojnie i zapisz wszystkie za i przeciw. Wykreuj we własnej głowie efekt końcowy. Wykrzesaj z siebie uczucia jakich możesz spodziewać się za jakiś czas, jeżeli nie zmienisz obecnej beznadziejnej sytuacji.

Back To Top