fbpx

Jak pokonać długi ? Walka z budżetem domowym.

Jak pokonać długi

Jak pokonać długi ? Walka z budżetem domowym.

Jeżeli w Twojej głowie pojawia się pytanie jak pokonać długi to wiedz przede wszystkim, że nie jesteś sama. Ponadto sprawa jest łatwiejsza do posprzątania niż może Ci się wydawać. Zacznijmy od rozprawienia się z mitami na temat pieniędzy.

Bardzo często w okresie dorastania, kiedy kształtują się nasze przekonania na pewne tematy, mity o finansach są tymi, które najczęściej są nie poparte faktami a zwykłymi stereotypami, które nie mają odzwierciedlenia w XXI wieku. Takie mity o finansach bardzo często dotyczą głównie kobiet, ich zaangażowania w domowy budżet oraz rzekomym brakiem umiejętności zarządzania pieniędzmi czy rozrzutnością na zakupach. Dziś zapraszam was na mity o finansach które udało się zebrać z mojego doświadczenia i z rozmów z innymi ludźmi. Czas rozprawić się z pewnymi utartymi schematami i pokonać wszystkie mity o finansach, które blokują karierę i kobiecą pewność siebie w świecie pieniądza.

Pieniądze szczęścia nie dają.

Najczęściej spotykany mit, głoszony przez tych, którzy zazwyczaj pieniędzy nie mają, ale również nie mają ambicji by postarać się o większe zarobki. Skoro pieniądze szczęścia nie dają, to powiedz to ludziom, którzy rzeczywiście tych pieniędzy nie mają, którzy martwią się za co opłacą rachunki, czy jutro będą mieli gdzie mieszkać, czy za co wykarmić dzieci. Może i same w sobie pieniądze szczęścia, jako takiego nie dają, ale zapewniają nam podstawy życia, dzięki czemu, jeżeli mamy zaspokojone „potrzeby niskiego rzędu”, możemy realizować kolejne szczeble swojej życiowej piramidy Maslova.

Pieniądze to temat zakazany

Temat tabu ? Temat zakazany ? Tylko wciąż nie wiem dlaczego. Jeżeli w związku nie będziemy rozmawiać o pieniądzach, możemy mieć kłopoty finansowe. Jeżeli w firmie będziemy unikać tematu wydatków, nasza firma raczej nie utrzyma się długo na rynku. Ludzie, którzy zarabiają duże pieniądze, zarabiają je między innymi właśnie dlatego, że nie unikają rozmów na temat pieniędzy.

Jeśli nie urodziłam się w bogatej rodzinie, to nigdy nie będę bogata

Historię znanych i bogatych można przeczytać w internecie jest ich tysiące. Historię o znanych kiedyś biednych teraz bogatych są nawet książki. Nie ma znaczenia czy to Polska, czy Ameryka, czy jakikolwiek inny kraj. Czasami dobry pomysł, czasami fart, a do tego najważniejsze czyli ciężka praca. I można osiągnąć spektakularne efekty.

Facet nosi spodnie, facet rządzi kasą.

Przypominam, że żyjemy już w takich czasach, że kobiety również noszą spodnie. Czas najwyższy uświadomić sobie, że skoro udało nam się założyć spodnie, to temat pieniędzy też ogarniemy. Dlaczego w domach zazwyczaj mężczyzna zna się na zarządzaniu pieniędzmi, ale do szkół na kierunki ekonomiczne idą kobiety ? Jaka jest różnica między pieniędzmi w domu a w firmie ? Jak dla mnie pieniądze to pieniądze. Czas się nimi zainteresować, również we własnym domu.

Są w życiu takie chwile które bywają trudne. Utrata pracy, utrata jednego ze źródeł przychodu, czy tak jak w moim przypadku śmierć partnera. Wiele kobiet ma wtedy bardzo duży problem finansowy. Ponieważ do tej pory były w dużej części lub całkowicie zależne od swojego partnera.

Jeżeli i Ciebie dotyczy taka sytuacja, wiedz że zawsze jest dobry moment by zacząć od nowa. By postawić swoje finanse na nogi. I odkryłam na to sposób. Genialny człowiek, który pomógł już tysiącom osób. Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze.

Pokonaj swoje długi – nie czekaj na lepszy moment

Jeżeli zapętliłaś się w długi i nie wiesz jak z nich wyjść, polecam kurs Michała „Pokonaj swoje długi”. O tym jak pokonać długi, jak zbudować bezpieczeństwo finansowe, jak wziąć odpowiedzialność za swoje finanse. To wszystko znajdziesz właśnie w tym kursie.

A jeżeli problemem jest dla Ciebie budżet domowy i ogólne finanse w Twoim domu, portfelu, czy koncie bankowym polecam książkę Michała „Finansowy Ninja”

Ogromna księga zawierająca jeszcze więcej informacji o tym jak zarządzać budżetem domowym, jak oszczędzać, jak inwestować, bankowość. Te i wiele innych informacji na temat finansów w życiu każdego człowieka. Powinna to być książka używana w szkołach.

Szukaj źródła wiedzy, inspiracji i motywacji

Książkę można kupić bezpośrednio od Michała, nie jest dostępna w księgarniach. Jednak jeżeli Twoja sytuacja finansowa jest obecnie bardzo kiepska i wydatek 85 zł to dla Ciebie chwilowo za duże obciążenie, książkę można wypożyczyć w wielu Bibliotekach. Ja swój pierwszy egzemplarz przeczytałam właśnie w ten sposób.

Jak pokonać długi ? Wciąż się tego uczę, jednak z dnia na dzień czuje się silniejsza i bardziej gotowa do walki o lepszą przyszłość. Przede mną jeszcze długa droga do pełnego sukcesu, cieszę się jednak, że pierwszy najważniejszy krok mam za sobą. Mam świadomość że czas najwyższy by dowiedzieć się jak pokonać długi i zacząć z nimi walczyć. Wychodzę na prostą ścieżkę i nie wstydzę się przyznać, że kiedyś pobłądziłam. Nie wstydzę się powiedzieć, że byłam jedną z tysięcy kobiet, które, jak się okazało, były zbyt zależne od partnera.

Back To Top