fbpx

Dlaczego jesień maluje świat na złoto czyli jak przetrwać jesień.

Dlaczego jesień maluje świat na złoto czyli jak przetrwać jesień.

Jesień nadeszła. 23 września. Data którą zna każdy uczeń szkoły podstawowej. Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Słońce, plucha, zawierucha. Wszystko co znajdziemy jesienią. Czas sięgnąć po ciepłe kurtki i buty. Z dna szafy wyciągnąć grube koce, a z górnych półek ulubione sweterkowe kubki do herbaty. Jak przetrwać złotą jesień i każdego dnia nie tęsknić do lata ?

Jesień pełna herbaty, gorącej czekolady lub kakao

Jesienią uwielbiam wieczór z ogromnym parującym kubkiem gorącej herbaty. Rzadko kupuję jednak herbatę w supermarkecie. Uwielbiam nasz mały sklep z kawą i herbatą w której kupuje fantastyczne mieszanki liściaste, sprawiające, że moje mieszkanie pachnie ciepłem i radością. Bywają wieczory, kiedy potrzebuję odrobiny słodyczy, i zamiast herbaty wypijam gorące kakao. Odrobina czekolady jeszcze nikomu nie zaszkodziła a potrafi wysłać nas na kilku minutowy relaks.

Jesień w barwach kolorowych pledów

Uwielbiam wieczór spędzony pod ciepłym kocem. Należę do ludzi, którym zawsze jest zimno więc w moim domu jest masa ciepłych kocy. Żaden gruby sweter nie grzeje tak jak ukochany koc. Marzy mi się jednak własnoręcznie uszyty kolorowy pled z wszystkich zbędnych materiałów jakie znajdę w moim domu. Ale do tego jeszcze trochę czasu potrzeba.

Jesień o smaku jabłek z cynamonem i zupy dyniowej.

W mojej kuchni zaczynają wtedy rządzić kurkuma, carry, cynamon. Uwielbiam kasze manną z musem z jabłek, szarlotkę, pieczone jabłka z cynamonem. Na śniadanie zupa mleczna z dynią, na obiad zupa krem z dyni, a na kolacje placki z dyni. Pieczone mięso z dużą ilością ziół. Od razu mam ochotę coś zjeść. Ahh… No i oczywiście grzybki. Jajecznica z kurkami to moja miłość.

A z czym Tobie kojarzy się jesień ?

Back To Top